Başsağlığı İlanı Vermek

başsağlığı ilanı vermek

Başsağlığı ilanı vermek

Başsağlığı ilanları; ana gazete iç sayfalarında yayınlanan ilanlar olup ince-kalın çerçeve içerisinde, kalın başlık ve puntolar kullanılarak hazırlanan ilanlardır. Başsağlığı ilanı verme de bir kaç maksat aranabilmektedir.

Öncelikle ilan konusu vefat eden kişinin yakınları ya da sevenleri tarafından olayın çevreye duyurulmasıdır ki artık Türkiye de her bir şehir kendi potasında betonlaşarak büyümesi ile beraber iletişim ağlarının yaygınlaşması yanında sosyalleşmenin bir o kadar azalması yönü ile bir nevi metropollerde yaşıyor olmanın getirdiği olayı duyurma güçlüğünün ortadan kaldırılması maksadı ile gazete sayfalarını tercih edilmesidir ki, çok büyük bir kesim gazetelerin sosyal ilan sayfalarının takipçisi olduğu söylenebilir.

Diğer taraftan olayın tarihe bir kayıt olarak düşülmesidir ki vefat haberinin duyurulması yanında gazeteye verilen Başsağlığı ilanın anı olarak kalması düşünülebilmektedir. Son olarak olay neticesinde uzaklarda olup ya da taziye verme güçlüğü çekenlerin hiç olmazsa gazeteye verilecek bir Başsağlığı ilanı ile üzüntülerini bununla beraber vefat edenin yakınlarına ve çevreye taziye içerikli verilen ilanlardır.

Başsağlığı ilanları da diğer gazete ilanları gibi Türkiye baskısı, istanbul, ankara, adana, antalya trabzon baskısı olarak yayınlanabilmektedir. İlan vermek isteyen kişi büromuzla iletişime geçerek Başsağlığı ilanı tasarım aşamasını, rezervasyon ve muhasebe sürecini başlatabilir.

Hürriyet, Sabah, Cumhuriyet, Yeni Asır, Zaman, Milliyet ve Sözcü gazeteleri okur profili de göz önüne alındığı taktirde Başsağlığı ilanlarının yoğun olarak yayınlandığı gazeteler olarak sıralanabilir.